13 grudnia 2017

 

1. Dzienniczek Ciąży

 

Spełnia dwie funkcje: organizacyjną i sentymentalną. Mama zapisze w nim wszystkie ważne informacje dotyczące przebiegu ciąży, a także własne uczucia związane z przyjściem na świat dziecka. Dzienniczek da okazje by mama napisała listy do nienarodzonego dziecka, zapisała pomysły na imię dla dziecka, zapamiętała kiedy poczuła pierwsze ruchy, zachowała zdjęcie z USG.

 

 

2. Książki

 

Poradniki dla przyszłych rodziców. A może - prenumerata prasy dla kobiety w ciąży. Skarbnica wiedzy dla młodych rodziców. Zawierają wiele przydatnych informacji, które mama i tata wiedzieć powinni. Książka o tematyce „nieciążowej”. Niektórzy twierdzą, że ciąża to ostatni moment, by przeczytać książkę, bo potem nie będzie na to czasu… Uważam, że na dobrą książkę mama zawsze może znaleźć czas – o ile na prawdę tego chce. Z praktyki – ja „przerzuciłam” się na bajki!

 

 

3. Robot kuchenny /blender

 

Świetny do przyrządzania posiłków dla całej rodziny, w szczególności dla maluszka. Szybko i zdrowo!

 

 

4. Kubek termiczny

 

Niezbędny gadżet każdej mamy, która nie lubi, gdy kawa lub herbata za szybko stygną.

 

 

5. Kolczyki

 

Dla przyszłej mamy długa biżuteria jest raczej kiepskim pomysłem na prezent. Ale pamiętajmy – przyszła mama to nadal przede wszystkim KOBIETA, która również ma potrzebę poczuć się jak dama. Kobiety cenią prezenty które niosą ze sobą jakąś informację i są pamiątką na lata – taką właśnie rolę pełni biżuteria. Dobrze sprawdzi się bransoletka, lub kolczyki.

 

 

6. Sesja brzuszkowa

 

Bardzo fajna pamiątka na całe życie. Voucher na wykonanie sesji ciążowej to wspaniały pomysł na prezent dla ciężarnej. W końcu ciąża trwa tylko 9 miesięcy a zaokrąglony brzuszek widzimy tak naprawdę zaledwie około 6 miesięcy. Warto uwiecznić te piękne chwile!

 

 

7. Karty do zdjęć

 

Ostatnio możemy zaobserwować modę na fotografie ciążowego brzuszka w warunkach domowych. Karty do zdjęć są zatem bardzo fajnym prezentem, dzięki któremu zapamiętamy wielkość brzuszka w poszczególnych tygodniach ciąży, datę pierwszego kopnięcia czy też inne ważne wydarzenia z życia przyszłej mamy.

 

 

8. Poduszka rogal.

 

Może stać się ona najlepszym przyjacielem kobiety w ciąży. Najlepsza do spania, odpoczywania i relaksowania się. Doskonała także do karmienia i układania na niej dzidziusia już po narodzinach.

 

 

9. Kurs chustonoszenia

 

Jeśli wiesz, że przyszła mama ceni sobie bliskość z dzieckiem i często będzie potrzebowała „wolnych rąk”, możesz sprezentować jej właśnie taki kurs. Motanie dziecka w chuście dla kogoś bez doświadczenia zwykle jest dość problematyczne. Bez odpowiedniego przygotowania wiele mam porzuca pomysł noszenia dziecka w obawie, że zrobi mu krzywdę. Rozwiej wątpliwości!

 

 

10. Własnoręcznie wykonany prezent

 

Jeśli masz w sobie na tyle odwagi, by spróbować swych sił jako artysta, możesz wykonać dla przyszłej mamy np. własnoręcznie zrobioną ramkę na zdjęcia USG. Jeśli nie ufasz w swój talent plastyczny – możesz napisać dla mamy bon na spacery z dzieckiem. W ten sposób uświadomisz przyszłej mamie że zawsze może liczyć na Twoją pomoc. Pamiętajmy o prezentach niematerialnych. Chwila relaksu i odpoczynku dla młodej mamy jest wiele warta.

 

 

11. Adapter do pasów bezpieczeństwa

 

Aby przyszła mama była bezpieczna możesz podarować jej adapter do pasów bezpieczeństwa. Pamiętajcie, że należy w ciąży zapinać pasy bezpieczeństwa. Zwykły pas samochodowy może być niewygodny i niebezpieczny dla rosnącego brzuszka.

Doskonałe pomysły na prezent dla przyszłej mamy

KOMENTARZE

26 września 2017
Pojawienie się nowego członka rodziny jest ogromnym wydarzeniem w domu, wiąże się z dużymi zmianami.   Kochani, jak wiecie niebawem pojawi
26 czerwca 2017
Kiedy?   Należy zdać sobie sprawę z faktu, że każde dziecko rozwija się w swoim tempie. Dzieci nie zawsze rozwijają się
04 maja 2017
Dziś kilka słów o odstawieniu dziecka od piersi. Coraz częściej słyszę (od Was) o nowej modzie, która zaleca mamom wyjazd
18 marca 2017
Zanim spróbujemy odpowiedzieć sobie na pytanie zadane w tytule, powiedzmy sobie, kiedy możemy mówić o porodzie przedwczesnym. Według Światowej Organizacji
26 lutego 2017
Dlaczego rodzice decydują się na wspólne spanie z dzieckiem? Czy ulegając potrzebie bliskości mogą zrobić dziecku krzywdę? Amerykańska Akademia Pediatrów
21 lutego 2017
  W momencie uświadomienia sobie przez kobietę, istnienia życia rozwijającego się pod jej sercem, każdy tydzień zaczyna mieć konkretne znaczenie. Zajście

PRZECZYTAJ TAKŻE