29 grudnia 2017

Dopóki nie zostaliśmy rodzicami, mogliśmy przebierać w niezliczonej liczbie ofert imprez sylwestrowych. Teraz gdy w naszym domu pojawił się mały człowiek, stawiamy sobie pytanie – jak spędzić wyjątkowo tegorocznego sylwestra?

Wizja spędzenia ostatniej nocy roku z niemowlakiem początkowo wydaje się nam mało atrakcyjna. Jednak dużo zależy od podejścia i organizacji.

Wiadomo, że nasz maluch najlepiej czuje się w zaciszu ogniska domowego. Nowo upieczeni rodzice na myśl o balu sylwestrowym mają w głowie jedno podsumowanie – jest to nie możliwe! Wielu rodziców czuje się niepewnie, zostawiając dziecko po opieką innych osób. Większość z nich nie ma ochoty spędzać sylwestra z dala od dziecka. Ostatnio najmodniejszym sposobem spędzania wieczoru sylwestrowego stały się „domówki”. Nie tylko wśród świeżo upieczonych rodziców. Pozostanie w domu wydaje się więc dobrym rozwiązaniem dla wszystkich.

 

Przy malutkim dziecku rodzice mają mniej czasu dla siebie. Wieczór we dwoje stał się tylko marzeniem. Zmęczeni pracą, kolką, czy ząbkowaniem dziecka kładziemy się spać razem z nim.

Sylwester to dobry czas byśmy wykorzystali tą długą noc na to by pobyć razem! Jeśli czas kolek mamy za sobą może się zdarzyć, że dziecko po prostu grzecznie prześpi sylwestrowy wieczór. Nie możemy wymagać, że prześpi całą noc. Oczywiste, że obudzi się na czas karmienia. Także może obudzić się o północy, gdy usłyszy za oknem świst petard. Będzie potrzebować wtedy naszego wsparcia, utulenia. Ale przecież dlatego jesteśmy blisko.

Kiedy wasze dzieciątko grzecznie śpi, nic nie stoi na przeszkodzie, byście z mężem urządzili sobie wyjątkowy wieczór we dwoje.

 

Planując zabawę sylwestrową we dwoje, zazwyczaj planujemy ją do wczesnych godzin nocnych i kładziemy się spać na tyle wcześniej, by następnego dnia – kiedy nasze maleństwo nas zbudzi - normalnie funkcjonować. By móc spędzić wieczór we dwoje, gdy mamy nieco starsze dzieci fajną opcją jest ogłoszenie Nowego Roku o godz. 21.

Pamiętajmy – Nowy Rok na całym świecie obchodzony jest w różnym czasie! Dwu- trzy- latek nie wytrzyma nam do godziny 24. Myślę, że złym pomysłem jest robić mu pobudkę o północy.

 

Bardzo istotnym jest elegancki strój i uroczysta kolacja, aby podkreślić wyjątkowość wieczoru sylwestrowego. Należy nakryć odświętnie stół. Kobieta powinna znaleźć czas na to by zrobić makijaż, ubrać się pięknie. A może mąż wolałby bal w wersji: „piżama-party”? Być może jest to wspaniały pomysł, aby koszulę do karmienia zamienić na sexi koszulkę nocną?

 

Jeśli macie taką ochotę, ciekawie będzie spędzić Sylwester ze znajomymi mającymi dzieci. Gdy dzieci będą spały, wy możecie omówić wszystkie tematy, na które w ciągu roku zabrakło wam czasu, obejrzeć dobry film, potańczyć, czy też pograć w gry planszowe. Koniecznie zaopatrzcie pokój dla dzieci w elektroniczną nianię.

 

Jeśli jednak „domówka” nie jest tym pomysłem jakiego szukacie i chcielibyście wybrać się na bal sylwestrowy, ale na myśl o rozłące z maluchem macie dreszcze… Możecie zabrać noworodka ze sobą. Na taką jednak okoliczność należy się wyjątkowo przygotować. Znam dwa „gadżety” które mogą wam ułatwić noc sylwestrową. Są to słuchawki wygłuszające i chusta do noszenia. Dziecko w chuście może przespać noc sylwestrową czując bliskość mamy. Tańczymy więc w trójkę!

Wielu rodziców nie ma świadomości jak negatywnie na słuch dziecka wpływa duży hałas. Mając tego świadomość należy nałożyć niemowlakowi na uszy słuchawki wygłuszające (wyprodukowane specjalnie dla dzieci).

Zarówno do chusty jak i słuchawek należy malucha przekonać wcześniej niż w przed dzień sylwestra, by nie protestował.

 

Wszystkim Wam życzę szampańskiej zabawy,

a Waszym maluchom – słodkich snów.

 

Szczęśliwego Nowego Roku Kochani!

Sylwester z niemowlakiem

KOMENTARZE

26 września 2017
Pojawienie się nowego członka rodziny jest ogromnym wydarzeniem w domu, wiąże się z dużymi zmianami.   Kochani, jak wiecie niebawem pojawi
26 czerwca 2017
Kiedy?   Należy zdać sobie sprawę z faktu, że każde dziecko rozwija się w swoim tempie. Dzieci nie zawsze rozwijają się
04 maja 2017
Dziś kilka słów o odstawieniu dziecka od piersi. Coraz częściej słyszę (od Was) o nowej modzie, która zaleca mamom wyjazd
18 marca 2017
Zanim spróbujemy odpowiedzieć sobie na pytanie zadane w tytule, powiedzmy sobie, kiedy możemy mówić o porodzie przedwczesnym. Według Światowej Organizacji
26 lutego 2017
Dlaczego rodzice decydują się na wspólne spanie z dzieckiem? Czy ulegając potrzebie bliskości mogą zrobić dziecku krzywdę? Amerykańska Akademia Pediatrów
21 lutego 2017
  W momencie uświadomienia sobie przez kobietę, istnienia życia rozwijającego się pod jej sercem, każdy tydzień zaczyna mieć konkretne znaczenie. Zajście

PRZECZYTAJ TAKŻE